background

Wyjazdy na narty

Najpopularniejsze ośrodki narciarskie w Europie!
image1 image2 image3 image4 image5 image6

Narty w Alpach - niezapomniana przygoda!

Alpy - narty

Wielu z nas z pewnością widziało przepiękne zdjęcia z alpejskich stoków narciarskich. Każdego z nas kusiły różne oferty biur podróży - "Wyjazd w Alpy!", "Alpejskie stoki czekają!" i podobnego typu ogłoszenia.

Warto jednak zapoznać się z kilkoma poradami zanim wykupimy wycieczkę - stosując się do zaprezentowanych przez nas wskazówek unikniecie nieprzyjemnego rozczarowania na stoku.

 

Rozpoczynając swoją przygodę z narciarstwem warto wybrać się najpierw na weekendowy wyjazd w Polskie, Słowackie lub Czeskie góry. Nie kupować żadnego sprzętu, jeśli chodzi o ubranie można pożyczyć od przyjaciół tzn. np. spodnie i kurtkę, ewentualnie zakupić wygodną zimową kurtkę, która będzie miała oddychająca membranę, kaptur, jej tył będzie dobrze zakrywał plecy nawet jak będziemy wykonywać gwałtowne ruchy.

Jeśli chodzi o sprzęt dla początkujących polecam wypożyczalnie. W każdej pracują pasjonaci, bo komu chciało by się siedzieć ledwo ogrzewanej budce przyklejonej do stoku obsługując marudzących klientów. Pomogą dobrać sprzęt i lepiej ich posłuchajcie niż zdawajcie się na złote rady wspomnianych wcześniej "profesjonalistów" amatorów. Zasada jest prosta - jeśli nie będziecie zadowoleni z tego co Wam zaproponują następnego dnia pójdziecie do budki obok a o nim napiszecie na forum w Internecie. Dlatego naprawdę warto ich słuchać i szczerze powiedzieć jakimi umiejętnościami i kondycją dysponujecie.

I w ten sposób dotarliśmy do tego od czego należało zacząć, czyli kondycja. Każdy z nas jakąś posiada, ale nie zawsze mamy świadomość jaką ją mamy. Dlatego ważne jest przygotowanie do jazdy na nartach. Warto podnieść wydolność organizmu, elastyczność układu mięśniowego oraz przyzwyczaić organizm do większej wydolności. Jeśli tego nie zrobimy wysoce prawdopodobne jest, że zasilimy grono ludzi oczekujący w dość długich kolejkach na operację kolana. Jeśli zrobicie rozeznanie wśród znajomych z pewnością znajdziecie osobę, która ma już za sobą artroskopię kolana lub inny zabieg mający na celu zniwelowanie negatywnych efektów jazdy na nartach.

Ale jazda na nartach to styl życia oby w pełnym zdrowiu i z pełną sprawnością przed i po wyjeździe na narty

2020 - zjazdowo.pl - Pozostając na stronie zgadzasz się nie wykorzystywanie plików Cookies.