background

Wyjazdy na narty

Najpopularniejsze ośrodki narciarskie w Europie!
image1 image2 image3 image4 image5 image6

Planowanie wyjazdu w Alpy - a może tak do Livigno?

Wyjazd w Alpy do LivignoBiałe szaleństwo na górskich stokach, zapierające dech w piersiach widoki i moc atrakcji dla każdego, nawet mniej doświadczonego narciarza! Ośrodek Livigno, położony we włoskim regionie Lombardia pomiędzy nasypem Bernina a Passo di Stelvio oferuje ponad 110 km tras. Stoki są dobrze nasłonecznione, a niezapomniane wrażenia mogą tu również przeżyć miłośnicy jednej deski, dla których przygotowano szlaki o różnych stopniach trudności. W Livigno znajduje się ponadto snowpark Mottolino Snow Area.

Adepci sportów zimowych, stawiający na nartach swoje pierwsze kroki, trasy dogodne do nauki znajdą na niższych wysokościach. Szlaki oznaczone na czarno, położone w wyższych partiach, nie są bardzo wymagające pod względem technicznym, dlatego zjeżdżać po nich mogą również narciarze o przeciętnych umiejętnościach. Długość tras biegowych w Livigno wynosi 40 km, szlaki są dość proste i przebiegają dnem doliny, wzdłuż rzeki Spöl. Sezon biegowy rozpoczyna się zaś międzynarodowym maratonem „La Sgambeda”.

Osoby poszukujące interesujących miejsc na wyjazdy narciarskie w Alpy powinny zwrócić uwagę na bogatą ofertę turystyczną Livigno. Oprócz jazdy na nartach i snowboardzie istnieje tu możliwość skorzystania z lodowiska, przejażdżki śnieżnym skuterem, psimi zaprzęgami oraz aktywnego wypoczynku w klubie fitness bądź na basenie. W kurorcie znajdują się liczne restauracje, winiarnie i bary. Jego dodatkowym atutem jest położenie w strefie bezcłowej, co sprzyja korzystnym zakupom.

Również miłośnicy życia nocnego znajdą tutaj coś dla siebie. Dyskoteki i kluby w Livigno oferują niezapomnianą zabawę do rana. Miasteczko posiada niepowtarzalny urok, głównie dzięki swojej charakterystycznej niskiej zabudowie z drewnianymi domkami, która idealnie wkomponowuje się w górski śnieżny krajobraz. Amatorzy turystyki aktywnej wolny czas spędzać mogą, wspinając się po zamarzniętych wodospadach lub spacerując na rakietach śnieżnych. Livigno to idealna miejscowość na narty dla początkujących. Znajduje się tu bowiem wiele szkółek oraz specjalnych stoków do ćwiczeń.

Miłośnicy narciarstwa najwięcej urozmaiconych tras znajdą pomiędzy Vetta Belsaccia oraz Carosello 3000. Śnieżne wczasy w Livigno dostarczą moc niezapomnianych wrażeń i emocji zarówno zwolennikom sportów zimowych, jak i tym, którzy pragną zrelaksować się w malowniczej górskiej miejscowości.

2020 - zjazdowo.pl - Pozostając na stronie zgadzasz się nie wykorzystywanie plików Cookies.