background

Wyjazdy na narty

Najpopularniejsze ośrodki narciarskie w Europie!
image1 image2 image3 image4 image5 image6

A może by tak narty w Tatrach?

Narty w TatrachJednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc podczas zimowego urlopu w Tatrach jest Czarna Góra. Wśród osób planujących spędzić zimowe wczasy w jej pobliżu cenione są przede wszystkim dwa ośrodki narciarskie: Grapa-Litwinka oraz Koziniec, które oferują miłośnikom białego szaleństwa niezapomniane emocje podczas jazdy oraz szeroki wachlarz usług dodatkowych.

 

Pierwszy z kurortów zlokalizowany jest niedaleko Białki Tatrzańskiej (www.bialkatatrzanska.pl). Amatorzy sportów zimowych skorzystać mogą tutaj z czteroosobowej kolei krzesełkowej o długości 900 m. Dla narciarzy udostępnione są ponadto trzy wyciągi orczykowe. Specjalnie dla potrzeb aktywnych turystów przygotowano tutaj cztery trasy o różnej szerokości oraz stopniu nachylenia. Każda z nich jest ośnieżona i ratrakowana.

Osoby stawiające pierwsze kroki na nartach lub pragnące podszkolić swoje umiejętności mogą skorzystać z usług szkółki narciarskiej, gdzie zajęcia odbywają się w niewielkich grupach. Dla dzieci otworzono również specjalne przedszkole narciarskie. Ośrodek Koziniec znajduje się natomiast w pobliżu Białki Tatrzańskiej i Zakopanego. Do użytku oddano tu czteroosobową kolejkę linową, a fani jazdy na dwóch deskach mogą szusować po trasach o długości 900 i 1000 metrów.

Osoby wybierające się na urlop do Białki Tatrzańskiej powinny też pomyśleć o skorzystaniu z usług ośrodka Kotlenica. Jest to jedno z najbardziej znanych miejsc wśród narciarzy i miłośników sportów zimowych. Rozciąga się tutaj 1100 m tras, a narciarze mogą korzystać z ośmiu wyciągów krzesełkowych i orczykowych oraz kolei linowej. Popularnym miejscem wśród miłośników białego szaleństwa jest ponadto Gubałówka, na którą można dojechać z Zakopanego, oddaną do użytku w 1938 roku kolejką linowo-terenową. Na południowym zboczu Gubałówki zlokalizowano ośrodek narciarski, który oferuje ok. 1900 m szlaków narciarskich, a także snowpark oraz rynnę snowboardową, gdzie zastrzyk adrenaliny będą mogli również poczuć zwolennicy jednej deski.

Kolejnym znanym wśród turystów miejscem do szusowania jest Kasprowy Wierch (www.pkl.pl/kasprowy/home). Rozciągają się tutaj dwie trasy zjazdowe: Gąsienicowa oraz Gorczykowa. Szlaki stworzone zostały z myślą o zaawansowanych narciarzach, a dzięki specjalnym przedłużeniom umożliwiają one zjazd do centrum Zakopanego. Otwarcie sezonu narciarskiego w Tatrach Wysokich następuje pod koniec listopada, zaś w Zakopanem w połowie grudnia. Najlepszym okresem na urlop na dwóch deskach są: grudzień, styczeń, luty oraz marzec, jednak sezon narciarski trwa tutaj aż do początku maja.

Godnym uwagi regionem narciarskim są również Tatry słowackie. Za najlepsze ośrodki w tej części gór uznano: Jasną-Niskie Tatry, Park Snow Sztrbskie Pleso, Park Snow Donovaly, Snow Paradise-Wielka Racza, Skipark Ruzomberok oraz Vrátną w Małej Fatrze. Każdy z kurortów zapewnia moc wrażeń miłośnikom nart i białego szaleństwa. Co istotne w centrum narciarskim Jasna-Niskie Tatry można również liczyć na specjalne animacje na stoku w języku polskim.

2020 - zjazdowo.pl - Pozostając na stronie zgadzasz się nie wykorzystywanie plików Cookies.