background

Wyjazdy na narty

Najpopularniejsze ośrodki narciarskie w Europie!
image1 image2 image3 image4 image5 image6

Przygotowanie do wyjazdu na narty

Przygotowanie do wyjazdu na nartyNarciarstwo to sport, który może dać wiele radości i sprawić, że pierwsze oznaki zimy wywołają szeroki uśmiech na twarzy. Zanim jednak nastąpi ta chwila warto przygotować się odpowiednio od wyjazdu w góry i zimowych szaleństw. Przede wszystkim należy zadbać o zdrowie i kondycję, by ustrzec się przed groźnymi kontuzjami oraz zadbać o dobry sprzęt czy też zastanowić się nad wyborem instruktora, jeśli ktoś dopiero zaczyna jazdę na nartach.

 

Wyjeżdżając gdzieś dalej najlepiej jest zarezerwować sobie znacznie wcześniej miejsce noclegowe, bowiem w trakcie sezonu może to być trudniejsze lub też znacznie droższe. Na krótkie wypady weekendowe spokojnie można wybrać polskie szczyty, bowiem zapewniają one wszystko, co potrzebne jest do szaleństw na stoku.

Dobrze jest przed sezonem narciarskim zadbać o swoją kondycję. Najlepiej zapisać się na zajęcia fitness czy też ćwiczyć samemu w domu – ważne by były to ćwiczenia systematyczne, wzmacniające odpowiednie partie mięśni, ćwiczenia rozciągające oraz na równowagę. Treningi takie należy zacząć przynajmniej miesiąc przez pierwszym wyjazdem a najlepiej dwa. Warto przypomnieć sobie także sposób upadania oraz techniki jazdy. Ćwiczenia wykonywane na siłowni czy też w domu powinny wzmocnić mięśnie nóg, dolną część pleców oraz mięśnie posturalne.

Niezwykle istotny jest również sprzęt, zwłaszcza, gdy pragnie się jeździć częściej, bo w perspektywie czasu wypożyczanie może się okazać znaczenie droższe. Sprzęt powinien być dobrany odpowiednio do wzrostu i wagi narciarza. Przed wyjazdem należy odpowiednio nasmarować narty, naostrzyć krawędzie, ustawić odpowiednio wiązania oraz wyważyć. Zabieg taki umożliwia korzystanie z nart przez wiele lat i zapewnia bezpieczeństwo na stoku. Można go zrobić samodzielnie lub zlecić usługę serwisowi.

Korzystając z serwisu warto poinformować o dacie wyjazdu oraz warunkach na stoku, dzięki temu bowiem narty zostaną odpowiednio naostrzone i nasmarowane. Takie przygotowanie sprzętu daje więcej radości i przyjemności na stoku, lepiej się bowiem manewruje nartami, które wspaniale trzymają się podłoża.

Ważna jest też narciarska odzież, która powinna być dobrej jakości. Warto zaopatrzyć się w bielizną termoaktywną, spodnie i kurtkę chroniące od śniegu, deszczu i wiatru oraz bluzę, która ma zapobiegać wychłodzeniu organizmu. Istotne są też rękawice oraz kosmetyki ochronne. Dobry kask pomoże w czasie upadków, więc i tutaj warto zainwestować.

Narty to wspaniały sport, który pozwala na aktywne spędzenie czasu zimą, gdy zazwyczaj ruch potrzebny jest jeszcze bardziej, bowiem pogoda nie zawsze sprzyja wycieczkom na świeżym powietrzu czy innego rodzaju aktywnościom. Szaleństwa na stoku zaś idealnie wpasowują się w zimową aurę dając wiele radości i satysfakcji.

2020 - zjazdowo.pl - Pozostając na stronie zgadzasz się nie wykorzystywanie plików Cookies.