background

Wyjazdy na narty

Najpopularniejsze ośrodki narciarskie w Europie!
image1 image2 image3 image4 image5 image6

Trendy w narciarstwie i snowboardzie – sezon 2015/2016

Strój narciarski - trendy 2015/2016

Moda narciarska i snowboardowa zmienia się z roku na rok, dlatego też przed wyruszeniem w góry warto zapoznać się z najnowszymi trendami, co pozwoli nam poczuć się pewnie i z uśmiechem na twarzy uczestniczyć w pełnej przygód zabawie na stokach. Odpowiednio dobrany i wygodny sprzęt, ubiór oraz akcesoria to podstawa bezpiecznego szusowania.

Nowości w modzie narciarskiej i snowboardowej – co warto wiedzieć?

Podczas międzynarodowych targów ISPO 2015 w Monachium producenci nart przedstawili najnowsze modele na rok 2015/2016. Większość zaprezentowanych modeli przeznaczona jest do jazdy po trasach i tzw. „all mountain”. Nowoczesne narty charakteryzują się mniejszą wagą niż w poprzednich latach, posiadają dużą stabilność pod wiązaniem oraz na krawędziach, dzięki czemu szusowanie nie wymaga od narciarza dużej siły, a zakręty pokonywane są z łatwością. Narty na rok 2015/2016 wytworzone zostały m.in. z lekkich gatunków drewna, jak np. paulownia czy balsa.

Nowoczesny sprzęt to jednak nie wszytko. Równie ważnym elementem jest odpowiedni ubiór. Uniwersalny strój narciarski to m.in. kurtki, spodnie i czapki w żywych kolorach. Przygotowując się do wyjazdu, warto więc zainwestować w dobry jakościowo zestaw narciarskich lub snowoardowych ubrań w energicznych barwach. Największą popularnością w sezonie 2015/2016 cieszą się kurtki w odcieniach czerwieni, fioletu, pomarańczu, błękitu i granatu. Nowoczesne spodnie narciarskie i snowboradowe posiadają natomiast węższy krój niż w poprzednim roku. Akcesoria, jak np. rękawiczki, gogle i kask powinny zaś, w tym sezonie, delikatnie tonować strój.

Co warto zakupić przed wyjazdem na stok?

Wybierając się na zimowy urlop w góry, należy zastanowić się nad zakupem lekkich i wygodnych w użyciu nart. Osoby podążające za panującą na stokach modą, powinny zaś pomyśleć o nowoczesnym ubiorze w żywych barwach, które stonują odpowiednio dobrane akcesoria w łagodniejszych kolorach.

2020 - zjazdowo.pl - Pozostając na stronie zgadzasz się nie wykorzystywanie plików Cookies.