background

Wyjazdy na narty

Najpopularniejsze ośrodki narciarskie w Europie!
image1 image2 image3 image4 image5 image6

Wyjazd na narty w Polsce - na dobry początek!

Jednym z najciekawszych polskich regionów na wyjazdy na narty są Tarty. Każdy miłośnik jazdy na nartach z pewnością prędzej czy później zetknie się ze stokami w Zakopanem, Białce Tatrzańskiej czy Jaworzynie Krynickiej. Zapraszamy do zapoznania się z najpopularniejszymi ośrodkami narciarskimi w Polsce

 

Białka Tatrzańska - miejsce bardzo popularne, ale z dobrą infrastrukturą i warto je odwiedzić. Jest to idealne miejsce dla początkujących i jeśli wybieramy się z dziećmi. Mamy tu do dyspozycji najlepsze w Polsce wyciągi, w tym specjalne dla dzieci, 4 trasy narciarskie wzdłuż i pod koleją linową o długości 1400 m, 3 trasy prowadzące do wyciągów orczykowych. Stoki w ośrodkach "Kotlenica", "Kaniówka" i "Bania" są łagodne, trasy dobrze utrzymywane i sztucznie oświetlane. Stoki są czynne praktycznie niemal całą dobę, do ostatniego narciarza. Zieleniec - to sudecki odpowiednik Białki Tatrzańskiej. Dobrze przygotowane trasy, znakomita infrastruktura, co niestety przekłada się na popularność tej miejscowości. Jest to największy ośrodek narciarski w Sudetach. Mamy tu do dyspozycji 28 wyciągów - kolej, krzesło, talerzyk, orczyk, baby lift, 10 z nich jest sztucznie oświetlanych. Jest tutaj bardzo dużo tras zjazdowych i są one mocno zróżnicowane od łatwych po dość trudne Ceny są tutaj niestety wysokie, za 6-dniowy karnet uprawniający do korzystania ze wszystkich wyciągów zapłacimy od 350 zł (ulgowy) do 400 zł (normalny). Osobno trzeba płacić za możliwość korzystania z wyciągów Winterpolu.

Ciekawym miejscem jest również Ośrodek Narciarski "Pilsko" położony w Beskidzie Żywieckim, w masywie Pilska. Mamy tu do dyspozycji doskonale przygotowane trasy zjazdowe - 20 km i 10 wyciągów - kolej linowa, wyciągi orczykowe i talerzykowe. Najciekawsza jest licząca 4500 m długości trasa nr 5. Dzięki systemowi kontroli przejść, w którym zastosowano elektroniczne karty zbliżeniowe, posługując się jedną kartą można korzystać z tras Korbielowa i Szczyrku. Z połączenia ON "Pilsko" w Korbielowie z ON "Czyrna - Solisko" w Szczyrku jednym systemem kasowym, powstał dysponujący największym potencjałem, polski subregion narciarski (ponad 20 wyciągów i 40 km tras). Drobną wadę Korbielowa stanowi brak infrastruktury, która pozwoliłaby na atrakcyjne zajęcia także po skończeniu szusowania.

Jaworzyna Krynicka to znakomity ośrodek położony w pobliżu Krynicy Zdrój. Na tle innych wyróżnia go kolej gondolowa, mamy tu też 8 wyciągów narciarskich. Każdy narciarz znajdzie tu coś dla siebie, dzięki trasom o zróżnicowanym stopniu trudności mogą się tu doskonale bawić zarówno początkujący jak i zaawansowani użytkownicy stoków. W Jaworzynie Krynickiej jest dobra baza hotelowa i gastronomiczna, która pozwala na relaks po całym dniu szusowania na stokach.

I mamy jeszcze ośrodek narciarski w Kasprowym Wierchu w Tatrach Zachodnich, jest to najwyżej położony ośrodek narciarski w Polsce. Aby dostać się do niego trzeba skorzystać z kolei linowej z Kuźnic, można też podejść do dolnej stacji wyciągu krzesełkowego w Dolinie Goryczkowej z Kuźnic przez Kalatówki. Mamy tu do dyspozycji 3 wyciągami: kolej linowa Kasprowy Wierch z Kuźnic, wyciąg Gąsienicowy z Doliny Gąsienicowej, wyciąg Goryczkowy z Doliny Goryczkowej. Z Kasprowego Wierchu prowadzą dwie podstawowe trasy narciarskie: Trasa Goryczkowa i Trasa Gąsienicowa. Obydwie trasy posiadają przedłużenia (Nartostrada Gąsienicowa i Nartostrada Goryczkowa) umożliwiające zjazd na nartach terenem reglowym do Kuźnic.

2020 - zjazdowo.pl - Pozostając na stronie zgadzasz się nie wykorzystywanie plików Cookies.