background

Wyjazdy na narty

Najpopularniejsze ośrodki narciarskie w Europie!
image1 image2 image3 image4 image5 image6

Trzy Doliny

Trzy Doliny we Francji to największy na świecie region narciarski, który posiada doskonałą infrastrukturę, mnóstwo urozmaiconych tras, zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych narciarzy. Malownicze widoki, lśniący w blasku słońca śnieg i rześkie powietrze dodadzą Ci energii i sprawią, że nie będziesz chciał odpiąć nart z nóg. Region jest zlokalizowany w departamencie Savoie w południowo – wschodniej Francji. Wytyczono tu aż 300 nartostrad, liczących łącznie 600 km. Ponadto znajduje się tutaj 200 wyciągów oraz kolejek.

Trzy Doliny we Francji

Bardzo znanymi wśród turystów ośrodkami są: Courchevel, Meribel, Les Menuires i Val Thorens. Courchevel uchodzi za najbardziej luksusową i najdroższą miejscowość położoną w obrębie Trzech Dolin. Warto zaznaczyć, że w położonej pod nią stacji Le Praz wielokrotnie rozgrywano zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Jeżeli pragniesz aktywnie wypocząć w samym sercu Trzech Dolin wybierz się do Meribel. Doświadczeni narciarze mogą tutaj spróbować swoich sił na olimpijskiej trasie – Roc de Fer. To tutaj podczas zimowych Igrzysk Olimpijskich w Albertville odbywały się slalomy alpejskie. W Meribel doskonale odnajdą się również miłośnicy jednej deski. Specjalnie dla nich przygotowano tu snowparki ze 120 i 150 metrowym Halfpipe. Narciarze biegowi mogą natomiast poświęcić się swojej pasji na urozmaiconych trasach, których łączna długość wynosi 33 km.

Kolejną stacją, która zapewnia doskonałe warunki do jazdy jest Val Thorens. To najwyżej położona w tym regionie miejscowość oraz jedna z najwyżej położonych stacji narciarskich w Europie. Malownicze widoki zapierają tutaj dech w piersiach. Przebywając w Trzech Dolinach warto także zatrzymać się w Les Menuires. Jest to kurort doskonale przygotowany dla potrzeb narciarzy oraz miłośników snowboardu. Jeżeli pragniesz przeżyć pełen wrażeń zimowy urlop wybierz się do Francji na narty. Trzy Doliny obfitują w liczne ośrodki narciarskie, w których znajdziesz mnóstwo atrakcji przeznaczonych dla zapalonych fanów sportów zimowych. Udane ferie gwarantowane.

Autor: Marek Nuremski

2020 - zjazdowo.pl - Pozostając na stronie zgadzasz się nie wykorzystywanie plików Cookies.