background

Wyjazdy na narty

Najpopularniejsze ośrodki narciarskie w Europie!
image1 image2 image3 image4 image5 image6

Szpindlerowy Młyn

Białe szaleństwo w Szpindlerowym Młynie zapewni moc wrażeń i spory zastrzyk adrenaliny każdemu zapalonemu fanowi jazdy na dwóch deskach. Malownicze widoki, ośnieżone górskie szczyty i czyste powietrze sprawią zaś, iż zimowy urlop dostarczy nowej siły i energii do życia.

Szpindlerowy MłynMiejscowość położona jest w północnych Czechach, na wys. 715-1310 m n.p.m. i oferuje idealne warunki do uprawiania narciarstwa zjazdowego oraz biegowego. Dzięki licznym trasom o zróżnicowanym stopniu trudności, których łączna długość wynosi aż 25 km, zarówno doświadczeni narciarze, jak i ci dopiero początkujący, będą mogli liczyć na niezapomnianą, pełną emocji przygodę. Do użytku oddano tu 14 wyciągów orczykowych i krzesełkowych o łącznej przepustowości 17 500 osób/godzinę. Warto zaznaczyć, iż szlaki spełniają wymogi Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, dzięki czemu możliwe jest tutaj organizowanie zawodów o randze światowej.

Prawdziwy kurort narciarski... to Špindlerův Mlýn!

Dla turystów przygotowano 3 snowparki, U-rampę, 11 wyciągów, 5 kolejek linowych, 2 parki dla dzieci oraz 85 km tras biegowych. W kompleksie Svatý Petr rozciągają się szlaki zjazdowe o różnych stopniach trudności, które odznaczają się najwyższym standardem w Czechach. Wjeżdża się na nie kolejkami linowymi, prowadzącymi na trasę koloru czarnego FIS World Cup. W ośrodku Svatý Petr skorzystać można z łagodnej i dość prostej nartostrady niebieskiej, trudniejszej czerwonej oraz wymagającej technicznie czarnej. Osoby preferujące jazdę po nasłonecznionym terenie powinny zaś pomyśleć o wyborze kompleksu Medvědín, gdzie warto poszusować szlakiem czerwonym lub czarnym.

Dla turystów planujących spędzić urlop wraz ze swoimi pociechami stworzono natomiast ośrodek Horní Mísečky, gdzie rozciągają się trasy koloru: niebieskiego, czerwonego i czarnego. Zlokalizowane są tam również trzy wyciągi, a dla miłośników jednej deski przygotowano snowpark. Nie brakuje także idealnie przygotowanej infrastruktury dla zwolenników narciarstwa biegowego. Bardziej doświadczeni narciarze moc atrakcji znajdą ponadto na stokach Hromovka I oraz Hromovka II, gdzie przebiegają trasy koloru czerwonego o średnim stopniu trudności.

 

2020 - zjazdowo.pl - Pozostając na stronie zgadzasz się nie wykorzystywanie plików Cookies.