background

Wyjazdy na narty

Najpopularniejsze ośrodki narciarskie w Europie!
image1 image2 image3 image4 image5 image6

Sölden

Sölden w AustriiSölden położony jest w austriackim Tyrolu, w dolinie Ötztal, na wys. 1368 m n.p.m. Miejscowość zasłynęła m.in. dzięki organizowanym tutaj co roku zawodom otwarcia Alpejskiego Pucharu Świata, które odbywają się w ostatni weekend października na lodowcach Rettenbach oraz Tiefenbach. Ośrodek narciarski w Sölden posiada doskonałą infrastrukturę oraz szereg usług dodatkowych, co sprawia, że zimowy urlop dostarczy turystom niezapomnianych przeżyć.

Miłośnicy jazdy na dwóch deskach mogą wybrać dla siebie trasy rozciągające się w trzech rejonach: Gaislachkogl (3058 m n.pm.m.), Hochsölden (2090 m n.p.m.) oraz na lodowcach Tiefenbach (2796 m n.p.m.) i Rettenbach (2684 m n.p.m.). Osoby rozpoczynające swoją przygodę z nartami, szlaki o łatwym stopniu trudności (niebieskie oraz czerwone), odnajdą w Hochsölden.

Na zaawansowanych narciarzy moc wrażeń czeka w rejonie Gaislachkogl, zaś lodowce oferują szlaki zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych amatorów białego szaleństwa. Wszystkie obszary połączono ze sobą wyciągami krzesełkowymi oraz gondolą. Są one ponadto objęte jednym skipassem. Żądni przygód miłośnicy szusowania mogą również spróbować swoich sił, przejeżdżając przez wykuty w skale tunel, liczący 165 m, który łączy ze sobą dwa lodowce.

W Sölden dla początkujących narciarzy oddano do użytku 69,5 km łatwych szlaków, osoby średnio zaawansowane mogą skorzystać z 44,9 km tras średnich, zaś doświadczeni fani dwóch desek posiadają do swojej dyspozycji 29,2 km szlaków. W skład infrastruktury Sölden wchodzą ponadto: halfpipe, snowpark, stok dla dzieci, bordercross, wyciąg dla najmłodszych oraz specjalnie przygotowany dla nich park. Ośrodek zapewnia także przejazdy skibusami oraz oświetlony stok do wieczornego szusowania.

Inne atrakcje poza nartami i snowboardem

Osoby poszukujące wrażeń poza nartami mogą również wziąć udział w organizowanych tutaj: kuligach, psich zaprzęgach lub skorzystać z toru saneczkowego. Dla bardzo aktywnych turystów otwarto centrum rekreacyjne Freizeit Arena, w którym mieści się klub fitness oraz basen. Można tu także pograć w tenisa lub squasha. Po ciężkim dniu na stoku warto zaś udać się na masaż lub do sauny. Kurort oferuje ponadto liczne klimatyczne karczmy i restauracje. Na lodowcu Rettenbach znajduje się zaś Igloo Village, czyli luksusowy hotel z ośmioma igloo, które łącznie pomieszczą do 30 osób.

2020 - zjazdowo.pl - Pozostając na stronie zgadzasz się nie wykorzystywanie plików Cookies.