background

Wyjazdy na narty

Najpopularniejsze ośrodki narciarskie w Europie!
image1 image2 image3 image4 image5 image6

Val Senales

Val SenalesVal Senales to dolina położona w otoczeniu malowniczego lodowca Hochjoch (3280 m n.p.m.), która stanowi jeden z najbardziej znanych regionów narciarskich we Włoszech. Kurort jest czynny niemal cały rok. Jedynie w maju oraz czerwcu nie można korzystać z atrakcji, które oferuje. Dla narciarzy na lodowcu oddano do użytku ponad 9 km tras o zróżnicowanym stopniu trudności, a dojazd na szlaki możliwy jest dzięki sześciu, znajdującym się tutaj, wyciągom.

W okresie zimowym łączna długość tras wynosi 37 km. Za najtrudniejszy do przemierzenia szlak uznawany jest czarny Schmugglerrinne. Najbardziej popularna miejscowość regionu to Maso Corto, jednak przebywając w Val Senales, warto także wybrać się do Bolanzo, będącego stolicą prowincji, oraz do uzdrowiska Merano. Na lodowcu Hochjoch wiele tras charakteryzuje się sporym nachyleniem, jednak nawet osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z nartami, znajdą coś dla siebie. Otworzono tu również snowpark z halfpipem oraz oświetlany nocą zjazdowy szlak, dzięki czemu pobyt w Val Senales obfituje w moc adrenaliny i niezapomnianych wrażeń.

Narciarze biegowi mają zaś do swojej dyspozycji aż 17 km tras. Ośrodek Maso Corto posiada szereg usług dodatkowych. Zlokalizowanych jest tu wiele klimatycznych restauracji, a w większości z nich... można otrzymać menu z polskimi napisami. Również niektórzy instruktorzy, pracujący w kurorcie mówią w naszym ojczystym języku. Dużą popularnością wśród turystów cieszy się ponadto muzeum Archeo-Parc-Schnals, znajdujące się w miejscowości Madonna di Senales, poświęcone odkrytemu w 1991 r. na lodowcu Hochjoch, “człowiekowi z lodu”. Był to myśliwy pochodzący z epoki kamiennej, któremu nadano imię Ӧtzi. Aktywne osoby spędzające zimowy urlop w Val Senales mogą także odbywać tutaj piesze wędrówki lub uprawiać paragliding.

Oferta apres-ski jest tutaj niezwykle bogata. W jej ramach turyści mają możliwość skorzystania z: lodowiska, centrum fitness, sauny i basenu. Po całodziennym szusowaniu na stokach relaks zapewni również: gra w tenisa oraz nocne tańce w dyskotece, a dla tych, którym zabawy na śniegu wciąż mało, przygotowano specjalny tor saneczkowy.

2020 - zjazdowo.pl - Pozostając na stronie zgadzasz się nie wykorzystywanie plików Cookies.