background

Wyjazdy na narty

Najpopularniejsze ośrodki narciarskie w Europie!
image1 image2 image3 image4 image5 image6

Livigno

Kilkadziesiąt lat temu jeszcze mało znany, dziś zaś jeden z najpopularniejszych kurortów narciarskich w Europie to Livingo, włoski raj dla narciarzy i snowboardzistów. Panuje to niezwykły mikroklimat, który sprawia iż warunki do uprawiania obu tych sportów są wręcz wymarzone – aż 322 dni w roku są pełne słońca, a śniegu można się tu spodziewać od końca listopada aż do początku maja. Miejscowość ulokowana jest w obniżeniu między górami Bernina a Passo di Stelvio.

Livigno we Włoszech

Livigno (www.livigno.eu) znajduje się w strefie bezcłowej, co ułatwia także udane zakupy. Pełno tu restauracji, sklepów, pubów, barów czy dyskotek, co sprawia, że nie można się tutaj nudzić. Miejsce to zaczęło być popularne dzięki wybudowaniu drogi dojazdowej, bowiem wcześniej dojazd był możliwy jedynie przez trzy miesiące w ciągu roku. Teraz można tu przyjechać kiedy tylko ma się na to ochotę.

Stoki w tym niesamowitym miejscu liczą sobie aż 115 kilometrów i rozciągają się na wysokości oscylującej pomiędzy 1800 a 2900 metrów. Czarnych tras jest 12, czerwonych 37 a niebieskich (dla narciarzy początkujących) aż 27. Świetne warunki zjazdowe zapewnia system naśnieżający, który pokrywa 80 procent przestrzeni. Można tu korzystać z 6 kolejek liniowych, 11 orczyków oraz 13 wyciągów krzesełkowych.

Jeśli narty i snowboard to tylko we Włoszech - Livigno!

Livigno to także wspaniały snowpark, który jest jednym z najbardziej popularnych w całej Europie. Jest on podzielony na strefę dla początkujących oraz zaawansowanych, także każdy kto dopiero zaczął przygodę ze snowboardem lub też ma już jakieś doświadczenie znajdzie tu coś dla siebie. Niewątpliwą zaletą snowpark jest jego ulokowanie, w czasie pogodnych dni bowiem jest on mocno nasłoneczniony i podtrzymuje klimat panujący w Alpach. Można tu spróbować skoków pod okiem najlepszych snowboardzistów oraz wziąć udział w jednej z wielu imprez, które są tu organizowane.

Livigno to idealny wybór zarówno na nietuzinkowy wypad w Alpy na narty czy snowboard jak i na wakacje w górach. Można tu aktywnie odpocząć i poczuć prawdziwe zimowe szaleństwo.

2020 - zjazdowo.pl - Pozostając na stronie zgadzasz się nie wykorzystywanie plików Cookies.