background

Wyjazdy na narty

Najpopularniejsze ośrodki narciarskie w Europie!
image1 image2 image3 image4 image5 image6

Madonna di Campiglio

Madonna di Campiglio to jedna z najbardziej znanych tras w Dolomitach Brenta. Jeżeli pragniesz spędzić niezapomniany zimowy urlop w przepięknej alpejskiej scenerii, cieszyć się połyskującym w blasku słońca białym śniegiem i poczuć prawdziwą zimę wybierz się na narty do Włoch. Zarówno początkujący, jak i bardziej doświadczony narciarz znajdzie tutaj coś dla siebie.

Madonna di Campiglio jest bardzo prestiżowym ośrodkiem położonym na wysokości 1550 m. Warto wspomnieć, iż odbywają się tutaj zawody Pucharu Świata, podczas których w kurorcie spotykają się znani narciarze alpejscy oraz snowboardziści. Jeżeli pragniesz doznać zastrzyku adrenaliny poza szusowaniem po stokach, przy wodospadach Nardis znajduje się wspaniała lodowa ściana przeznaczona do wspinaczki. Znaną trasą, na której odbywają się zawody Pucharu Świata, jest Monte Spinale. To właśnie tutaj w zawodach, które odbyły się w 1984 roku, pierwsze miejsce zajęła Polka Dorota Tlałka – Mogore.

Madonna di Campiglio jest idealnym punktem wypadowym do wspinaczek wysokogórskich, w miejscowości wytyczono także trasy spacerowe. Główną atrakcją jest trasa pucharowa FIS, która nosi nazwę „3-Tre”. Dla amatorów snowboardu utworzono tutaj snowpark z halfpipe i trasą do slalomu równoległego. Warto zaznaczyć, iż w ośrodku znajduje się 57 wyciągów oraz 150 km specjalnie przygotowanych stoków, na których narciarze mogą poświecić się swojej pasji. Resort jest połączony z kurortem w Pinzolo. Madonna di Campiglio to rodzinne miasto znanego alpejczyka Alberto Tomby. Kiedyś bywała tu także cesarzowa Sisi. Co roku przybywa tutaj wielu turystów (ofert można szukać na http://www.travelplanet.pl/narty/oferty/wlochy/madonna-di-campiglio/), którzy pragną spędzić swój zimowy urlop w jednym z najbardziej znanych regionów narciarskich na świecie.

2020 - zjazdowo.pl - Pozostając na stronie zgadzasz się nie wykorzystywanie plików Cookies.