background

Wyjazdy na narty

Najpopularniejsze ośrodki narciarskie w Europie!
image1 image2 image3 image4 image5 image6

Val di Sole

Bardziej wymagający narciarze, szukając odpowiedniego miejsca na ferie zimowe, chętnie wybierają się do zachodnioeuropejskich miejscowości. Najlepsze warunki narciarskie, oraz przystępne ceny czekają na aktywnych turystów we Włoszech. Szczególnie godna polecenia jest dolina Val di Sole, znajdująca się na terenie Trydentu, w Dolomitach.

Informacje ogólne

Val di Sole – Dolina Słońca – w pełni zasługuje na swoją nazwę. Większa część dni sezonu jest tutaj niezwykle pogodna, jednak mimo to opady śniegu są dość obfite. Te dwa czynniki sprawiają, że region ten idealnie nadaje się na ferie zimowe. Na terenie doliny mieszczą się liczne ośrodki narciarskie, w których znajdziemy w sumie 140 wyciągów różnego rodzaju. Są one bardzo nowoczesne, powszechnie występują zamykane i ogrzewane gondole, dlatego nawet mniej doświadczeni narciarze będą zadowoleni. Warunki na stokach są również bardzo dobre. W Val di Sole znajduje się 340 kilometrów tras o różnym stopniu trudności, ponad 200 z nich posiada system sztucznego zaśnieżania. Najwięcej, bo aż 28 wyciągów znajduje się w Tonale-Ponte ni Legno, w ośrodku Madonna di Campiglo dostępnych jest ich 20, natomiast w Folgaridzie i Marivelli łącznie 32. W okolicy mieści się również kilka dwutysięczników.

Skipasy i trasy

Skipasy umożliwiające nielimitowane wjazdy na poszczególne wyciągi zakupimy w każdym ośrodku narciarskim. Wejściówki obejmujące do 4 dni są na okaziciela, w przypadku dłuższego pobytu musimy wykupić skipas imienny, ze zdjęciem. Na terenie Val di Sole obowiązuje nowoczesny system Key Card. Dzięki niemu nie ma potrzeby wyciągania karty za każdym razem kiedy wchodzimy na wyciąg, zostanie ona zeskanowana z odległości do 30 metrów od czytnika. Skipas należy jednak trzymać w lewej kieszeni kurtki, na wysokości tułowia. Dzieci do 8 roku życia mogą korzystać z wyciągów bezpłatnie. Największą popularnością cieszą się trasy: Nera di Folgarida (czarna), Doss dei Gembri (czerwona) czy jedna z najstarszych, Paradiso. Natomiast najwięcej niebieskich tras, przeznaczonych dla początkujących narciarzy znajdziemy w ośrodku Marivella.

2020 - zjazdowo.pl - Pozostając na stronie zgadzasz się nie wykorzystywanie plików Cookies.