background

Wyjazdy na narty

Najpopularniejsze ośrodki narciarskie w Europie!
image1 image2 image3 image4 image5 image6

Val di Fiemme

Jeśli nie chcemy spędzać urlopu w Polsce to warto wybrać się na narty, snowboard do Val di Fiemme, jest to bardzo atrakcyjny region narciarski leżący w północnych Włoszech. To jedna z najpiękniejszych dolin w łańcuchu Alp, stanowiąca bramę do Dolomitów.

Jest to miejsce, gdzie można uprawiać zarówno narciarstwo zjazdowe jak i biegowe. Region ten dysponuje doskonałą infrastrukturą, ma znakomite trasy narciarskie i ogromną bazę hotelową. Karnet narciarski "Val di Fiemme- Obereggen" obowiązuje w sześciu ośrodkach: Alpe Cermis, Alpe Luisa-Bellamonte, Jochgrimm, Lavaze, Passo Rolle i Ski Center Latemar. Dzięki temu narciarze mają duży wybór tras o zróżnicowanym poziomie trudności. Mają tu do dyspozycji 105 km nartostrad oraz 42 wyciągi. Dla początkujących doskonale nadają się łagodne trasy na stokach Alpe Luisa. Natomiast dla doświadczonych narciarzy doskonałe warunki są na stromym zjeździe Alpe Cermis powyżej Cavalese. Natomiast dla freestylerów jest kilka snowparków, w tym Ski Center Latemar z table, rail, jump i rampami. Również dla freeriderów jest to odpowiedni, gwarantujący dużo śniegu teren narciarski. Do dyspozycji narciarzy jest bezpłatny autobus, który kursuje pomiędzy miejscowościami obszaru narciarskiego.

Karnet na wyciągi obejmuje również wstęp na basen miejski w Predazzo, na lodowisko kryte w Cavalese, lodowisko w Tesero oraz na oświetlone wieczorem trasy narciarskie i saneczkowe w Obereggen. Trzeba też pamiętać, że odbywają się tutaj zawody narciarstwa biegowego. Tutejsze trasy usatysfakcjonują nawet najbardziej wymagających narciarzy, a mają oni dla siebie łącznie 150 km tras.

Do najbardziej znanych miejscowość w tym regionie należy Cavalese, jest to siedziba władz regionu. W mieście znajduje się średniowieczny pałac Palazzo della Comunita, który pełnił funkcję letniej siedziby biskupa Trydentu. W centrum jest też stacja kolejki gondolowej na Alpe Cermis. Drugim znanym miasteczkiem jest Predazzo z muzeum minerałów i skamieniałości znajdujących się w Museo Civico.

2020 - zjazdowo.pl - Pozostając na stronie zgadzasz się nie wykorzystywanie plików Cookies.