background

Wyjazdy na narty

Najpopularniejsze ośrodki narciarskie w Europie!
image1 image2 image3 image4 image5 image6

Zillertal

Kolejnym niezwykle atrakcyjnym miejscem dla narciarzy jest dolina rzeki Zillertal leżąca w sercu Tyrolu, w niewielkiej odległości od Włoch. Jest to największy i najpopularniejszy region narciarski w Austrii. A tworzą go cztery duże ośrodki: Pierwszy Region, Zillertal Arena, Mayrhofen oraz lodowiec Hintertux.

W całym regionie znajduje się 662 km o rożnym stopniu zróżnicowania tras narciarskich. Do nartostrad można dotrzeć dzięki sieci nowoczesnych wyciągów i kolejek linowych.

Pierwszy Region w dolinie Zillertal to ośrodki takie jak Ski Optima Hochzillertal-Hochfügen oraz Spieljoch. Są to miejsca, w których szczególnie bogata jest oferta dla rodzin z małymi dziećmi. Tutaj wszystko jest dopasowane do potrzeb rodziców z dziećmi. Natomiast wypoczynek w Spieljoch, nadaje się dla narciarzy o mniejszych umiejetnościach. Bardziej doświadczeni amatorzy nart znajdą doskonałe warunki w Hochzillertal Hochfügen, nie brakuje tu trudniejszych odcinków, dla wprawionych narciarzy. Cały Pierwszy Region to doskonale wyposażona i zarządzana infrastruktura, której zadaniem jest zapewnienie atrakcji dorosłym i dzieciom. Funkcjonuje tu szereg przedszkoli, szkółek narciarskich i snowboardowych dla dzieci.

Najpopularniejszych i największy ośrodek narciarski to Zillertal Arena. Region ten dysponuje ponad 160 km tras, oraz 57 nowoczesnymi kolejkami i wyciągami. Jeśli planujemy pobyt dłuższy niż cztery dni to warto kupić karnet Zillertaler SuperSkipass, dzięki któremu bedzie możliwe skorzystanie ze wszystkich regionów Doliny Zillertal. A to oznacza dostęp do 640 km znakomicie przygotowanych tras narciarskich i 169 kolejek linowych, gondoli, wyciągów krzesełkowych, orczykowych i talerzykowych i to wszystko jest dostępne w ramach jednego karnetu. W Zillertal Arena znajduje się też snowpark - Boarders Town z funparkiem (halfpipe 100 m, jups, moguls, wave ride, spine ramp) i snowpark o długości 700 m (road gap, gap jump, sreedy quater, double edge, snakes waves, hand rail). Z racji swojej rozległości ten region zapewnia też znakomite warunki dla początkujacych narciarzy. Najlepsze warunki będą mieli na stoku do ćwiczeń na Rosenalm. Do carvingu najlepiej wybrać stoki poniżej Karspitz.

W czasie gdy dorośli oddają się szaleństwu na stokach dzieci mają zapewniony szeroki program zajęć. Co ważne jest tu polska szkółka narciarska i można bez obaw pozostawić dzieci pod opieką instruktorów. Kolejny region to Mayrhofen, czyli ośrodek Zillertal 3000. Mamy tu do dyspozycji trasy łatwe, gdzie zarówno początkujący narciarze jaki snowboardziści znajdą coś dla siebie. Natomiast zaawansowanie użytkownicy będą doskonale się bawić na największej atrakcji regionu czyli na trasie Harakiri - najbardziej stromej w Austrii, nachylenie terenu wynosi aż 78%. Szerokość trasy w tym miejscu to prawie 100 m, a długość 1 km. Jest to trudna trasa przeznaczona dla doświadczonych narciarzy.

I na koniec zostają nam okolice lodowca Hintertux, najpiękniejszego rejonu w Alpach. Mamy tu trasy szerokie trasy zjazdowe, połączone kolejkami i wyciągami.W skład regionu wchodzą trzy mniejsze centra: Hintertux, Eggalm oraz Rastkogel. Na odwiedzających Ski & Gletscherwelt 3000 wrażenie robi wjazd kolejką Gletscherbus na najwyższy punkt regionu, czyli stację Gefrorene Wand (3250 m n.p.m.). Z tarasu widokowego można podziwiać panoramę ośrodka wraz ze szczytem Olperer (3476 m n.p.m.) i włoskimi Dolomitami. Natomiast u podnóża Olpereru znajduje się także całoroczny snowpark Better Park wyposażony w rozmaite przeszkody o zróżnicowanym poziomie trudności (Easy Line, Medium Line, Pro Line, Superpipe).

2020 - zjazdowo.pl - Pozostając na stronie zgadzasz się nie wykorzystywanie plików Cookies.