background

Wyjazdy na narty

Najpopularniejsze ośrodki narciarskie w Europie!
image1 image2 image3 image4 image5 image6

Cztery Doliny

4 Vallees czyli Cztery Doliny to leżący w Szwajcarii region rozciągający się od Martigny do Sion, a składają się na niego rejony Verbier, La Tzoumaz, Thyon-Region, Nendaz i Veysonnaz. Mamy tu do dyspozycji 412 km nartostrad, które biegną między granicą Francji i Szwajcarii oraz stolicą walijską Sion, a także 91 wyciągów i kolejek łączących ze sobą 4 doliny i miejscowości Verbier, Veysonnaz lub Nendaz.

 

Do największych atrakcji regionu należy trasa narciarska FIS, zwana popularnie "niedźwiadkiem" a także lodowiec Mont Fort, który leży na wysokości 3330 m n.p.m. Trzeba zaznaczyć, że znajdujące się tam trasy nie są przeznaczona dla początkujących, prawdę powiedziawszy nawet dla wytrawnych narciarzy stanowią one wyzwanie. Mont Fort to także punkt widokowy, z którego roztacza się wspaniały widok na Mont Blanc. 4 Doliny to nie tylko narty, w La Tzoumaz znajduje się najdłuższa trasa saneczkowa - 10 km, którą można zjechać.

W Nendaz można spędzić ciekawy urlop. Jest to region szczególnie przyjazny rodzinom z małymi dziećmi. Mamy tu przeznaczone dla najmłodszych centrum narciarskie, szkółki a także lodowisko. Znakomita infrastruktura i doskonała baza hotelowa pozwalają odpoczywać w znakomitych warunkach. Rejon ten oferuje możliwość spędzenia czasu w hotelach, pensjonatach, ale można też wynająć domek położony na zboczu. Ma to tę zaletę, że rano wystarczy wstać, zjeść śniadanie a potem wpiąć się w nasty koło domku i można już szusować. Na bocznych dróżkach można też zjeżdżać z dziećmi na sankach. Także amatorzy zimowego wypoczynku z adrenaliną znajdą tu coś dla siebie w snowpark, freeride, snowtubing. Rejon 4 Doliny oferuje narciarzom bogactwo wyboru doskonale przygotowanych tras, mozliwość jazdy po muldach, bardzo stromymi odcinkami a także można tu spróbować jazdy w głębokim śniegu.

Bardzo urokliwym miejscem jest Verbier z uroczymi domy wybudowane w stylu chaletów, które nadają okolicy niepowtarzalny urok górskiej wioski. To region, gdzie zarówno doświadczeni amatorzy sportów zimowych jak i początkujący znajdą trasy dla siebie. Mamy tu aż 80 km czarnych tras, ale i równie dużo tras niebieskich dla mniej wprawionych amatorów sportów zimowych.

Kolejny interesujący rejon to Veysonnaz położone na wysokości 1400 m n.p.m. na południowych zboczach ograniczających dolinę Rodanu bezpośrednio nad Sionem. W Veysonnaz mamy do dyspozycji 22 stoki o łącznej długości 50 km oraz 20 km tras dla narciarzy biegowych. Jest też 17 wyciągów - 14 orczyków, 1 krzesełko i 2 gondole. Po całym dniu spędzonym na świetnie przygotowanych stokach wieczorami można odpocząć i zrelaksować się w barach i restauracjach. Wieczorami górskie miejscowości zmieniają się w tętniące życiem nocnym barwne okolice. 4 Doliny to miejsce doskonałe dla każdego wielbiciela sportów zimowych i w przedziale wiekowym od 3 do 99 lat.

2020 - zjazdowo.pl - Pozostając na stronie zgadzasz się nie wykorzystywanie plików Cookies.