background

Wyjazdy na narty

Najpopularniejsze ośrodki narciarskie w Europie!
image1 image2 image3 image4 image5 image6

Stoki narciarskie w Czechach

Stoki w Czechach

Niesłychanie popularne ostatnimi czasy są stoki narciarskie w Czechach i na Słowacji. Blisko granicy z Polską znajdują się miejsca, gdzie nie trzeba stać w gigantycznych kolejkach czekając na wątpliwej jakości wyciągi narciarskie, za podobną cenę można karnety (tzw. ski-passy) pozwalające na całodniowe szusowanie i wjeżdżanie na stoki. Zachęcam do zapoznania z trasami i ośrodkami narciarskimi w Czechach oraz na Słowacji.

Pragniesz aktywnie spędzić czas, a przy okazji zrelaksować się w jednym ze wspaniałych czeskich kurortów i podziwiać cudowne, bajkowe widoki? Pokryte śnieżnymi czapami góry i mieniące w blasku słońca drobinki białego puchu? Czechy obfitują w wiele przygotowanych specjalnie dla miłośników jazdy na nartach stoków. Jednym z najlepszych ośrodków narciarskich w Czechach jest Černý Důl, to miejsce idealne dla mniej zaawansowanych narciarzy, gdyż w większości znajdziemy tu łatwe stoki narciarskie, wytyczone na dość łagodnych zboczach. Resort nie jest tak popularny wśród turystów jak np. zlokalizowana nieopodal Černá Hora, dzięki czemu nie panuje tu tłok i można w spokoju cieszyć się urlopem.

Łączna długość wszystkich tras wynosi 8 km, działa tu 9 wyciągów i 2 kolejki krzesełkowe. Ośrodek jest położony w Karkonoszach. Kolejnym z resortów bardzo dobrze przygotowanym do potrzeb narciarzy, zarówno początkujących, jak i tych bardziej do świadczonych jest Černá Hora. To najbardziej popularny ośrodek narciarski w Czechach położony na południowych stokach Karkonoszy, najduje się tu 26 wyciągów, w tym jedna kolejka gondolowa. Obiekt dysponuje także trzema wyciągami krzesełkowymi. Resort jest malowniczo położony wśród karkonoskich szczytów, miasteczko charakteryzuje zabytkowa XIX wieczna zabudowa. To doskonałe miejsce na urlop dla żądnych przygód turystów, którzy pragną poszaleć na białym śniegu i doznać adrenaliny.Mały narciarz

Idealnym miejscem dla turystów pragnących zwiedzić stoki i podziwiać niezapomniane widoki, malowniczy, bajkowy krajobraz i pokryte czapami białego puchu góry jest również Červenohorské Sedno. Znajdują się tutaj zarówno stoki łatwe, jak i trudne oraz bardzo trudne. Sezon trwa od początku grudnia, do początku kwietnia, a warunki są na tyle dobre, iż nie podjęto do tej pory działań mających na celu na sztuczne naśnieżanie. Jeżeli jesteś natomiast zapalonym snowboardzistą moc atrakcji odnajdziesz w Špindlerův Mlýn. Resort jest położony w dolinie rzeki Łaby. Panują tu idealne warunki do tego, aby uprawiać snowboard. Dużo śniegu i niskie temperatury pozwolą czerpać radość z białego szaleństwa.

Malownicze szczyty górskie pokryte białym, połyskującym w blasku słońca puchem oraz rześkie powietrze sprawią, że poczujesz przypływ energii. Jeżeli pragniesz poczuć smak przygody podczas zimowego urlopu wybierz się na narty. Czechy obfitują w wiele ośrodków z doskonałą infrastrukturą dla narciarzy oraz snowboardzistów.

 

Autor: Anna Złociszewska

2020 - zjazdowo.pl - Pozostając na stronie zgadzasz się nie wykorzystywanie plików Cookies.